Již brzy budu mít možnost sdílet informace o delegování, procesech a práci virtuální asistentky na přednášce Barcampu ve Zlíně. Jakmile bude k dispozici záznam, ráda jej zde také nasdílím. 🙂 Určitě se máte na co těšit!

Zde si můžete přečíst také rozhovor na téma: Procesujte a delegujte. Zbavíte se stresu, získáte více času a můžete tak podnikatelsky růst!

Proč zrovna toto téma přednášky?

Protože se setkávám s podnikateli, kteří tvrdě pracovali, dosáhli úspěchu, ale s tím přišla i krize růstu. Nechtějí odmítat zakázky, ale čas mají omezený. Nestíhají, a pokud to neuřídí, mohou v nejhorším případě i zkrachovat. Zákazníci musí déle čekat, práce není tak dobře odvedená, protože na ni není tolik času, podnikatel nestíhá odpovídat na emaily, nedodržuje termíny… Pověst se kazí, zákazníci se zlobí a odchází.

Na druhé straně je mnoho lidí (žen na MD, začínajících podnikatelů na volné noze, studentů…), kteří by si rádi přivydělali a podnikatelům vypomohli.

V čem je problém? V tom, že si takovou spolupráci mnoho z nich neumí představit v praxi. Často si myslí, že dané činnosti nemůže dělat nikdo jiný. Když jim řeknu, co vše zařizuji pro jiné klienty a jak, jsou překvapení, že to skutečně jde a že to funguje. A druhá strana? Ta se potýká s podobným problémem… Umí vykonat práci, ale neví, jak nastavit proces delegování a způsob spolupráce.

Ráda bych touto přednáškou pomohla oběma stranám.

Jak je spojeno s tvým životem a kariérou?

Pracuji jako virtuální asistentka, takže na mě klienti již pár let úspěšně delegují práci. Vzhledem k vysoké poptávce jsem začala spolupracovat s další kolegyní, takže nyní znám delegování z obou stran. Setkala jsem se s různými typy klientů. Od těch, kteří mají spolupráci perfektně zprocesovanou (většinou muži z IT), až po ty, kteří žijí v totálním chaosu a potřebují, aby vše nastavila a delegování řídila sama asistentka.

 

Co bys vzkázal/a účastníkům barcampu?

Prosím, nic zbytečně nekomplikujte. Čím jednodušší a stručnější systém budete mít, tím lépe! Řídím se heslem: Jasně, stručně, výstižně. A funguje mi to perfektně! 😉

A ještě jedna věc – vůbec se s podnikáním nepárejte! Má někdo problém, který dokážete vyřešit? Kontaktujte ho (i když nic přímo nepoptává…).

 

A znáš Zlín? Nějaké tipy kam zajít?

Ve Zlíně žiji, takže jej znám velmi dobře. Nejsem moc městský typ, takže spíše doporučuji zajet si někam do okolí, jako je Zoo Lešná nebo také lázně Luhačovice. Přímo ve Zlíně mě oslovila velmi příjemná kavárna Gulliver u polikliniky.