Nestíhám!!! Potřebuji více času! Chci i normálně žít, nejen řešit povinnosti a práci – chci zajít ven s kamarádkami, pobýt déle s dětmi venku nebo si dát hodinovou koupel…zkouknout film…

Jak to jen udělat? 

Najít více hlídání pro děti? Nainstalovat novou aplikaci, díky které budu supervýkonná? Nový diář? Delegovat? Povolat uklízečku? Používat skvělé tipy z checklistu pro ušetření času

STOP! 

Než začnete pracovat na své efektivitě, zeptejte se sami sebe: “Proč chci více času? Co budu v nově získaném volném čase dělat?” A poté to skutečně udělejte…

Vídám kolem sebe ženy přehlcené a nešťastné z “nikdy nekončícího kolotoče toho, co musí.” Některé věří, že jim pomohou lepší systémy, delegování, různé zjednodušováky… Obvykle to není tak jednoduché.

Proč? Protože často nevezmou v potaz své dosavadní návyky a vzorce myšlení. 

Jejich mozek je zvyklý na situaci pod tlakem a nestíhání. Opakovaně dostával informaci, že na kafe s kámoškou není čas…Takže i když tyto ženy maximálně zefektivní svou práci, mozek jim neřekne: “tak jo, zvládla jsi to o hodinku dříve, tak si zajdi na to kafe…” Ale řekne: “Super, tak to bys mohla udělat ještě tuto práci navíc.“

Protože získaly nějaký čas zefektivněním, začnou rozjíždět nové projekty nebo si přidávat nové úkoly, které dříve nebyly nutné (nebyl na ně čas…). A najednou…HA! Volno na kafe s kámoškou už zase není! Frustrace, přehlcení a situace se opakuje. 

Vaše podnikání je neustále se vyvíjející a nikdy nekončící sled aktivit, proto nemá smysl si říkat: “Až dodělám tento projekt, budu mít více času na děti, sebe, manžela…” Protože po tomto projektu přijdou další projekty, další příležitosti, spolupráce…! 

Přidejte to, co skutečně chcete, do svého života už nyní. Při hledání cest buďte kreativní – hledejte nové možnosti, podívejte se na jiné lidi v podobné situaci jako vy. Věřím, že když tomu opravdu budete věnovat pozornost, najdete cestu, jak do svého života zařadit i v současné situaci vše, co je pro vás důležité – rodinu, volný čas i práci.

Vymažte ze svého slovníku slovo AŽ!

Pokud se v tom poznáváte, skutečně doporučuji vyřešit toto mentální nastavení co nejdříve. Samotné, nebo s koučkou (často je to spojeno s různými bloky, takže koučka může celý proces k harmonii nejen v podnikání výrazně zkvalitnit a urychlit).

Pokud ještě nemáte checklist s možnostmi ušetření času v podnikání, stáhněte si jej, zaveďte do praxe, a nezapomeňte – nově nabytý volný čas vyplňte bezpodmínečně aktivitami, u kterých cítíte, že vám nyní v životě chybí.

Přeji spokojené, harmonické podnikání bez stresu a se spoustou volného času na to, co vás baví!