Reference

nastavení procesů

“Neúspěšný ztrátový byznys si většina z nás zvládne ukočírovat sama. Ten úspěšný už ne.

Já na to sice opakovaně upozorňuji, ale vždycky je kam se posunout. A mě teď tedy posunula Monika. A to tak, že hodně.

Jak to vypadá v praxi? Změnila jsem styl delegování. Z “korektury si sama neudělám, tak to nechám dělat” na “osobně musím dělat jenom texty, konzultace a správu skupiny, všechno ostatní deleguji”.

Monika si během naší konzultace poslechla, v jaké jsem situaci, kdo mi může pomáhat a hlavně kam se chci posunout. A velmi důrazně mi doporučila, abych s delegováním začala už teď, ne až mi všechno spadne na hlavu a nebudu mít čas se svou VA komunikovat.

Kromě toho doporučila konkrétní nástroje, postupy, vysvětlila, kde se nejčastěji při komunikaci s VA dělá chyba, co se dá čekat a co už je vyšší asistentská.

Teď jsem díky Monice udělala takové kroky, aby začátek mého dalšího projektu nedoprovázel chaos, zmatek a zmar.

Takže ANO, DOPORUČUJI!!!

Jana Svobodová

www.marketing-svobodova.cz

S Monikou jsem si dala schůzku ohledně přípravy procesů pro své startující online podnikání.
Bylo vidět, že Monika je opravdu expertkou ve svém oboru. Před schůzkou jsem jí popsala na její žádost emailem, čím se zabývám.

Díky tomu jsme na schůzce přistoupily už přímo ke konkrétním informacím ohledně ulehčení opakujících se úkonů v online podnikání.

Monika mi předala spoustu zajímavých tipů, seznámila mě i s několika programy a odkázala mě i na další zdroje, ze kterých mohu čerpat při nastavování automatizovaných procesů a zlehčit si tak to, co podnikání kreativcům jako jsem já spíš brzdí. ❤
Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost zrovna s Monikou tohle všechno probrat. Je vidět, že svou práci dělá ráda. ?
Dovede s nadšením, mile, jasně a srozumitelně provést mně ne úplně příjemnou stránkou podnikání. ??
Pokud si chcete podnikání ulehčit a zjednodušit, určitě doporučuji její služby.
Šárka Hošková

www.sarkahoskova.cz

Monika mi pomohla s nastavením efektívnosti mojich služieb, čo zvýšilo ich hodnotu a mne ušetrilo kopu času. Jej práca je nielen neuveriteľne rýchla, ale aj veľmi precízna. Vďaka svojej proaktivite a nadhľadu dokáže rýchlo odhaliť problém a navrhnúť efektívne riešenie. Jej služby vrelo odporúčam!
Ludmila Hoosová

www.ludmilahoosova.sk

Minulý týden mi došla trpělivost a rozhodla jsem se, že bez asistentky už to prostě dál nejde. Monika mi pomohla s orientací v tématu, abych si dokázala VA dobře vybrat. Poradila mi nejen jak, ale také kde. Co promyslet, jak si co nastavit, jaké nástroje mohu využívat při řízení procesů atd.

Nejvíc top byly její rady z praxe, které nevygooglíte.

P.S. Od včerejška mám VA a cítím se božsky.

Veronika Pačesová

www.veronikapacesova.cz

Nedávno jsem měla konzultaci s Monikou, kde jsme řešily delegování části mých služeb tak, abych já dělala jen to klíčové a o zbytek se mohl starat někdo jiný. Monika si nechala vysvětlit, jak to probíhá a nastínila, jak by se to dalo udělat. Po skončení konzultace jsem měla několik poznámek, jak to udělat a čekala jsem na slíbený shrnující mail. A ten byl fakt výborný. Naprosto jsem nečekala tak přesně a podrobně popsaný proces, který lze velmi snadno delegovat. Vše do sebe zapadalo, byly tam promyšlené detaily, na které bych určitě zapomněla, všechno to dávalo smysl. Pokud přemýšlíte o delegování, rozhodně doporučuji si nechat procesy sepsat od Moniky, protože takhle perfektní výstup sami nevymyslíte ani ve snu.
Lucie Dědková

www.mentorkalucie.cz

Monika mi pomohla vyřešit všechny mé otázky ohledně zadávání práce. Poradila mi, jak do toho naskočit a jak to udělat, abych se vešla do kalkulací, které jsem spočítala pro sebe, ale nepočítala jsem s tím, že z nich budu platit někoho dalšího – kdo je třeba dražší, nebo není tak (zbytečně) uspěchaný jako já.

To, co doposud vypadalo jako nepřekonatelný krok, mi po konzultaci přišlo jako běžná, samozřejmá a úplně jednoduchá věc. Jde to najednou úplně samo.

Co jsme řešily?

  • Jak zadat práci a jak si ji nechat odevzdat – dokonce i to může řešit VA, další ušetření času!
  • Jak VA nacenit – tak, abych ještě navíc nemusela doplácet.
  • Jak si část tohoto procesu opět automatizovat.
  • Dostala jsem ujištění, že to, co už se snažím nějak dělat, je správně. Že jdu správnou cestou.
  • Největší obavy jsem měla z toho, jak a kdy to prezentovat svým klientkám. To když mi konečně došlo, že web je opravdu záležitost pro víc lidí. A že to nejlepší, co mohu udělat, je tu práci rozdělit podle toho, co komu jde nejlépe.
  • Monika mi pomohla i určit, co a jak delegovat virtuálním asistentkám tak, aby mi to co nejvíce pomohlo.

Co z toho vyplývá?

  • Mám více času na sebe a tu část práce, která mi jde nejlépe.
  • Stále mám celý projekt pod kontrolou a stále za něj stejně zodpovídám. Výsledná práce pořád splňuje moje požadavky na kvalitní web.
  • Některé dny si mohu dovolit pracovat z mobilu a houpací sítě na dvoře. Taková plážovka  To je pro mě – uvázanou celý den ke stolnímu PC – velká svoboda. Mohu se věnovat strategiím, obsahu a konzultacím, místo řešení instalací wordpressu, objednávání hostingových služeb, nastavování pluginů a úpravám šablon.
  • VA už jsem jednou zkusila, ale asi jsem nevěděla, co od toho očekávám a začala si myslet, že to není pro mě. No, je, jen to chce vzít z jiné strany.

Mockrát děkuji a Moniku rozhodně doporučuji, osvobodila mě.

Bára Vlášková

www.baravlaskova.cz

Ak by ste chceli pomoct s urobenim si poriadku vo vasom podnikani, sprehladnit si a konzultovat procesy, urcite po osobnej skusenosti vrele odporucame. Monika je trpezliva, svedomita, skusena, s velkou skusenostou a citom. 
Vlado Wagner

www.asana.sk

spolupráce s naším týmem

Spolupraca s Monikou mi dala omnoho viac ako som ocakavala. Usetrila som tak vzacny cas co znamenalo ze som moju energiu mohla sustredit na najdolezitejsie veci. Ak robite kampane, viete, ze to moze byt dost narocne. Avsak hlavne vdaka Monike som moju kampan viedla v uplnej lahkosti a relaxe. Priniesla do nej nadhlad z jej predoslych skusenosti a poradila tam kde som ja nedovidela. Je to profesionalka, vedela som sa na nu 100% spolahnut. Velmi odporucam spolupracu s Monikou kazdemu!
Julia Kotula

Manifestation Coach & Biz Mentor

Monika a její tým báječných VA: ze spolupráce s Monikou a členkou jejího dream teamu Martinou jsem zkrátka nadšená! Sama jsem se předtím několikrát pokoušela spolupráci s VA navázat, ale vždy to tak nějak vyšumělo, prostoje i u ní i u mě a nikdy k pořádné spolupráci nedošlo.
S Monikou to ale všechno parádně odsýpá už od první domluvy. Žádné zbytečné prostoje, vše hladce plyne, dodržení termínů a já mám krásné popisky na webu a někoho, na koho se mohu naprosto spolehnout. Co víc si přát!
Ještě jednou děkuji.
Susana Šnajdrová

www.killary.cz

Spolupráce s Monikou a jejím týmem byla pro mě moc milým překvapením. Nikdy jsem neměla žádnou asistentku, ani virtuální ani jinou. Tato situace pro mě byla velice nová.
Potřebovala jsem nastavit emailing a nevěděla jsem jak na to. Monika si se mnou popovídala, definovaly jsme co potřebuji, domluvily jsme cenu a termíny. Výsledek byl super. Všechno mi bylo vysvětleno a ukázáno, takže i jako téměř blondýna používám MailerLite, už jsem odeslala 2 newslettery.
Monika a její kolegyně dokáží udělat ze složitých věcí jednoduché a to je super.
Marcela Kvapilová

www.aquamarcela.cz

Monika a její tým nám od našeho startu podnikání pomáhají s administravními pracemi . S odstupem času to považuji za velmi dobře investované peníze – představa, že bych administrativu řešil já, mne upřímně děsí.
Věroslav Kaplan

IT konzultant, www.wftech.cz

Efektivita, flexibilita, přesnost, hluboká znalost mnoha prostředí, rychlost – jen pro příklad. Monika dokáže nabídnout mnohem víc. Jsem velmi spokojená. Monika je opravdovým parťákem pro podnikání, který vám ušetří spoustu času nad hledáním a zjišťováním informací.
Denisa Dvořáčková

www.dartenglish.cz

Já nemám slov – to co zažívám s Monikou a jejím týmem je splněný sen, žádný stres, všechno jde a když se někde z mé strany objeví chybka, vše se krásně vyřeší. Já se plně věnuji jen své kreativní tvorbě a mám volnost a čas. Děkuji na tisíckrát a vřele Moniku a její tým doporučuji. Jsou to profesionálky a úžasné bytosti.
Katarína Brič

www.katarinabric.com

Spolupráce s Monikou je hladká už jen proto, že se dokázala automaticky napojit na nástroje, které používáme pro řízení projektů. Velmi rád využívám její práci na různé typy úkolů, od těch, na které nemám čas, po ty, ze kterých nemám tolik nadšení.
Honza Páv

www.honzapav.cz

Když jsem se před rokem rozhodla, že to, co mému podnikání nejvíce pomůže, je delegovat co nejvíce činností mimo mou hlavní činnost, kterou je koučování a mentorink, rychle jsem pochopila, že mi stojí v cestě mé vysoké nároky a očekávání. A hlavně strach ze zklamání a ztráty času, když budu virtuální asistentku hledat metodou pokus a omyl.

V on-line světě mě hned zaujala Monika Rumanová svým profesionálním vystupováním, a strukturovaným a klidným projevem.

Spojily jsme se, ona zjistila má očekávání a potřeby a navrhla mi vhodnou spolupracovnici. Dokonce několik, na různé agendy. 🙂

Po několika měsících spolupráce musím říct, že komunikace je rychlá, odvedená práce kvalitní, a když něco nezafunguje na první dobrou, Monika dokáže rychle najít východisko.

Simona Šašková

https://www.simonasaskova.cz/

Ráda bych doporučila služby Moniky Rumanové a jejího týmu. Před časem jsem ji kontaktovala ve fázi, kdy jsem měla velké množstevní příspěvků, textů, básní a propagačních materiálů na svém icloudu a nebyla jsem schopná to přetřídit, kategorizovat a pracovat nějak na recyklaci tohoto materiálu. Místo toho jsem po večerech vymýšlela další nové texty, které jsem potom publikovala. Dostala jsem doporučení právě na Moniku a ze začátku jsem zvažovala, zda to bude pro mě přínosné, napadlo mě, že při troše disciplíny si to zvládnu roztřídit a přebrat sama.

Při první konzultaci mi Monika jemně, ale jasně vysvětlila, že nemusím všechno připravit a kontrolovat sama, že vybere nejvhodnější asistentku a ta se ve všem zorientuje, vytřídí to do recyklačně použitelných kategorií, zpracuje do tabulky s odkazy a budu pak moci využívat to, co už je vytvořené, což mi ulehčí práci. Nakonec jsem přistoupila na tuto variantu a dala jsem přístup do svého „chaosu“ na icloudu.

Monika se v průběhu práce několikrát ptala na vyjasňující otázky a udržovala se mnou kontakt (velice děkuji za to, že jsem byla stále v obraze, co se děje, jak to vypadá apod.), pak předala tabulku, rozčleněnou, přehlednou, dala mi instrukce k tomu, jak s tím pracovat a udržovat to aktuální.

Navíc ještě s týmem připravila několik šablon v Canvě pro jiný typ příspěvků (s grafikou mám nekonečné souboje s nejistým výsledkem), k mé totální spokojenosti.

Moniku můžu velmi doporučit i já, pro její rychlé pochopení problémů klientů, smysl pro řád a strukturu, úspornou a věcnou komunikaci a příjemnou energii, ve které vždy probíhala naše komunikace.

Velice děkuji, těším se na další spolupráci.

Markéta Odvárková

www.marketaodvarkova.cz

Vzdělávání virtuálních asistentek

Jsem moc vděčná,  že jsem Moniku oslovila. Nevěděla jsem, jak postupovat v rámci prezentace a nabídky mých služeb.
Na konzultaci mě překvapilo, kolik jsme toho stihly a zároveň odcházím s odlehčeným pocitem, protože vím, jak dál postupovat. Oceňuji Moniky profesionalitu, jasné vysvětlení a opravdu praktické tipy a rady. Je vidět, že je zde velmi mnoho zkušeností a praxe. Stejně tak lidský a individuální přístup.
Díky konzultaci mohu udělat další krok vpřed a mám jasnější vizi mého podnikání.
Ujasnila jsem si, komu své služby nabídnu, jaké změny udělám na webu a jak budu postupovat v rámci spolupráce s klienty. Podívaly jsme se také na to, jak si nastavit cenu a na co si dát během spolupráce pozor a mnoho dalšího. Teď už hurá do praxe!
Spolupráci s Monikou určitě moc ráda doporučuji!
Hana Otcová

www.haniotcova.cz

Akademie mi velmi pomohla v ujasnění si toho, jak práce VA funguje. Získala jsem spoustu důležitých informací o propagaci i praktickém fungování. Díky Monice jsem získala větší jistotu ve svém působení v roli VA. Moji účast v Akademii považuji za velmi dobré rozhodnutí. Akademie mě moc bavila a jsem ráda, že jsem se jí zúčastnila. Velmi pozitivně hodnotím Moniky individuální přístup a podporu každé účastnice.

Gabriela Bejrová

Online asistentka od Berounky

Kurz mi dal ucelený přehled o tom, co obnáší práce virtuální asistentky. Díky němu jsem se hnula z místa, na kterém jsem přešlapovala více než půl roku.

Monika mě v dobrém slova smyslu dokopala, abych se zamyslela sama nad sebou, co je moje téma a abych si vytvořila sebeprezentaci.

Zoomy byly vždycky v přátelském duchu a opadla moje nervozita, mít zapnutou kameru a mluvit.

Vysvětlila, kde se pohybovat, jak hledat klienty, které nástroje jako asistentka můžu využívat. Nejdůležitější, byla praktická část, kdy jsem si všechno vyzkoušela, nešlo jen o teorii.

Teď už se nebojím jít do akce – odepsat na nabídku práce, vím, jak se odlišit a být vidět. Děkuji, Moni. Jsem nesmírně ráda, že jsem se kurzu zúčastnila.

Hana Kopečková

Během akademie jsem si ujasnila celkově co od virtuální asistence chci. V jakém oboru chci klienty, jaký chci mít pracovní režim. 🙂 I když pracuji jako VA již řadu let, zažila jsem během akademie i pár AHA momentů, co se týče psychologie spolupráce i cenotvorby. Díky za to.

Teď vím, které činnosti nechci dělat a které naopak chci zlepšit a stát se expertkou na danou oblast. Vím, že můj sen je zase o něco blíž. Bude to kus práce, ale díky Akademii mám ujasněné kroky, které musím podniknout.

Karolína Žáková

Vůbec nelituji času, který jsem do akademie investovala. Byl to měsíc nabitý informacemi a zkušenostmi z praxe od profesionální VA. Pokud se někdo zajímá nebo chystá zajímat o téma virtuální asistence, rozhodně mu Moniku Rumanovou doporučím!

Markéta Mohelníková

Že mám jako virtuální asistentka co nabídnout, jsem věděla, ale komunikace s Monikou mi pomohla hlavně s technickými/procesovými záležitostmi. Ujasnila jsem si, jak s klientem komunikovat co nejsnadněji a co vše zařídit (e-mail, hesla, smlouvy a podobně). Zkrátka, jak si nastavovat budoucí spolupráci jako profík, a ne jako holka pro všechno od vedle.
Barbora Obstová

www.barboraobstova.cz

Neustále hledám nové možnosti, jak jako virtuální asistentka nabídnout svým klientům co nejefektivnější komunikaci a jak jim co nejvíce usnadnit delegování úkolů na mě. V Monice jsem v tomhle ohledu našla pravý poklad.  Konzultace s ní mi pomohla nejen k nastavení přehlednější komunikace, ale i k celkovému zprocesování mého systému práce. Shrnující výpis z konzultace mi navíc stále pomáhá systém dále zdokonalovat.

Michaela Divišová

www.internetovasekretarka.cz

 

Do Akademie jsem se rozhodla přihlásit, protože jsem potřebovala zapracovat na sebeprezentaci a prodeji. Mám nyní větší jasno v tom, jak se efektivně prezentovat a jak správně navazovat spolupráce. Největší přínos pro mě měly informace týkající se odpovědí na poptávky a postupu při navazování spolupráce jako takové, který jsem už měla možnost uplatnit v praxi a i díky Monice proběhlo vše na jedničku.

Sabina Smékalová

Akademie mi dala víc, než jsem čekala. Doporučuji všem, co se chtějí zorientovat ve virtuální asistenci. Byly to mé nejlépe investované peníze. Vše krásně vysvětleno. Za ten měsíc jsem se hodně posunula vpřed. Monika to děla srdcem a myslí opravdu na vše.

Adéla Špidlová

 

Akademie VA Moniky Rumanové předčila svým obsahem a naprosto profesionálním vedením moje očekávání. Každou informací jsem získávala stále větší a větší jasnost o obsahu a rozsahu činností VA, vše bylo prezentováno s naprostou přesností, a především s důrazem na praktické prováděcí mechanismy, prostě od A do Z. Moniko, byla jste skvělá, děkuji.

Ilona Kubová

Konzultace předčila moje očekávání. Můj záměr byl, že jsem chtěla zjistit, jak funguje VA, jaká je její práce, co přesně dělá atd. 

Tady se zadání trochu minulo..ale naopak jsem „dostala“ asi mnohem víc. Praktické tipy i jak začít podnikat, co dělat, na co se zaměřit, s čím začít a jak.

Každopádně, bylo to poradenství na míru ušité si myslím přímo mě, mému osobnostnímu typu.

Monika má patrně nadání i na dálku odhadnout, o jaký typ člověka jde a tomu konzultaci přizpůsobit – což je do poradenství opravdu plus.

Skvěle vypíchla ty body, které já potřebuji. Skoro bych řekla, že to je poradenství/konzultace takové kariérové/celoživotní.

Lucie Švarcová

 

Chci Vám poděkovat za dnešní setkání. Po dnešku mám jistotu, že nás opravdu navedete všechny správným směrem, víte, o čem mluvíte a umíte to předat. Takže jsem nadšená a jsem ráda, že jsem do Akademie vstoupila.

Nikol Königsmarková

Jsem moc ráda, že jsem se mohla Akademie Moniky Rumanové zúčastnit, byla to skvělá investice do svého seberozvoje. V rámci kurzu jsem se dozvěděla vše, co jsem potřebovala vědět k tomu, abych opravdu mohla začít s prací VA. Všechny části kurzu na sebe plynule navazovaly a doplňovaly se, vše bylo velmi přehledné a srozumitelné. Velmi oceňuji individuální přístup Moniky k jednotlivým účastnicím kurzu.

Zuzana Tomečková

Akademie Moniky Rumanové je komplexní návod pro práci z domova, kavárny, cooworkingu, z Bali apod.
I přes to, že jako VA pracuji pro jednoho klienta dlouhodobě (téměř 2 roky), tak mi akademie MR dala spoustu nových tipů. Jedná se především o sestavení sebeprezentace, uvědomění si své hodnoty, zjištění ve které oblasti jsem nejlepší a kterou cílovou skupinu oslovovat. Téma cenotvorby bylo pro mě do té doby velkou neznámou. Aktuálně mohu říci, že mám jasnou představu co, jak a za kolik nabízet a následně plnit zadání klienta pomocí efektivních nástrojů.
Řekla bych, že akademie není nutně jen pro ty, které chtějí podnikat na 100%. Mě osobně to navedlo na cestu, jak si svým koníčkem mohu přivydělat a zároveň pomoci klientům, kteří na to nemají čas a nervy 🙂
Zuzana Gogelová

Virtuální asistentka - cestovní ruch

Zajímá vás spolupráce?

Napište nám! 

Tým virtuálních asistentek.

Profesionálky profesionálům.